İstanbul Seocular

İstanbul Seocular olarak yine faydalı olarak düşündüğümüz bir konu ile karşınızdayız, birçok özgün blogun ve güncel içerik sahibinin başlıca sıkıntıları arasında olan özgün içerik hırsızlığının ne şekilde bloke edilebileceğine dair birkaç yöntemden ve hızlı index kavramlarından bahsedeceğiz bu yazımızda.

Hızlı İndex Alma Yöntemleri

Bildiğiniz üzere özgün içerik ve Seocular daima etkileşim halinde iki unsur, ancak özgün içeriğin üretim aşaması oldukça sıkıntılı, bu anlamda üretilen içeriklerin iyi muhafaza edilmesi gerekiyor. Özellikle index hızında sorun olan sitelerin yükselmek adında bu süreçte büyük kayıpları söz konusu. Saatlerce hatta bazen günlerce büyük araştırmalar sonucu özümsenmiş bilgilerin farklı dillerde anlatılması ve emeğin karşılığı alınmadan, özgün içerik hırsızları tarafından gasp edilmesi oldukça can sıkıcı bir durum. Ancak bu sorunun köklü bir çözümü mevcut ve bunu bazı ping servisleri ile oldukça kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Ping servislerindeki işleyiş hakkında bilgi vermek gerekirse bunu şu şekilde açıklayabiliriz. Ping servisleri büyük veri depoları olarak nitelendirilir ve sizin göndermiş olduğunu yazılar da dahil olmak üzere bir havuza alınır. Google botlarının servis tarafından yönlendirilmesi sonucu yazılarınız saniyeler içerisinde index alarak içerik hırsızlarının gözünde değersiz bir hale gelir. SEO adına özgün içerikleri korumak için etkili bir yöntemdir. Eğer projelerinizi wordpress üzerinden şekillendirenlerdenseniz bunu otomatik ping sistemini kullanarak döngüsel bir şekilde yapabilirsiniz.
İstanbul Seocular ile projelerinize farklılık katabilir ve rakipleriniz bir adım önüne geçebilirsiniz. İstanbul Seocular olarak bir sonraki yazımızda görüşmek üzere

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir