Kayaşehir 13. Bölge Kiralık Daire

Kayaşehir 13. Bölge Kiralık Daire için en uygun fiyatlı sorunsuz ve sınırsız hizmet için YUVAM YATIRIM hizmetinizdedir. Gayrimenkul alıp satmanın zor olduğu günümüzde aracılar işleri kolaylaştırır.

Kayaşehir 13. Bölgede kiralık daire arıyorsanız YUVAM GAYRİMENKUL

1 EMLAK EDİNME YOLLARI
İnsanların emlak edinmesi en çok alım-satım yoluyla olmaktadır. Bağış, trampa, taksim, ölünceye kadar bakma akdi emlak edinmenin diğer yollarıdır. Miras yoluyla kazanma da önemli ve yaygın bir emlak edinme yoludur.
2) EMLAK EDİNME ARZUSU VE SEBEBİ
İnsanlar en çok şahsi ve ailevi ihtiyaçları sebebiyle emlak edinmek isterler. Ayrıca emlak ülkemizde önemli bir yatırım aracıdır. İnsanları emlak edinmeye iten sebep, esas itibariyle bu iki unsurdur. Bu durum atasözlerimize dahi yansımıştır: “Mal canın yongasıdır.”, “Dünyada mekân, ahirette iman …” gibi.
a)      İhtiyaç sebebiyle emlak edinme,
İhtiyaç nedeniyle emlak edinme halinde insana özgü faktörler daha ön plana çıkmaktadır. İnsanlar şahsi ihtiyaçları olan kendi kullanacakları konutlara değerinden daha çok para verebilirler. Önemli olan insanın alacağı konutu beğenmesidir. İnsan oturacağı konutu alırken her yönüyle incelemeye çalışır.
Yatırım amacıyla konut ediniliyorsa, komşuların kimler olduğunun önemi yoktur. Alıcı konutta bizzat oturacaksa aynı apartmanda, hatta çevrede ne türde, ne iş yapan insanların oturduğu önemlidir.
Alıcı için komşuların ekonomik, sosyal ve kültürel seviyeleri, hatta inançları, örf ve adetleri dahi önemlidir. Örneğin, insan çocuğunu o semtteki okula gönderecekse az çok kendisiyle aynı standartta aynı imkânlara ve aynı kültür düzeyinde bulunan insanların oturduğu yerden ev sahibi olmak ister. Komşuluk ilişkileri son derece önemlidir. Bir atasözümüz bunu çok güzel izah eder: “Ev alma, komşu al.”
Bu nedenle ev alırken kendi durumunuza uygun insanların oturduğu yerlerden ev alınız. Ev alacağınız semt kültürünüze, eğitimize, inançlarınıza en önemlisi de gelirinize uygun olsun. O mahallede, o sitede oturanlar sizden ne zengin ne fakir olsun. Kıt kanaat biriktirdiklerinizle zenginlerin apartmanından bir ev alırsınız almasına da, apartman yönetiminin yapacağı harcamalara alacağı kararlara para yetiştiremezsiniz. Bir tomar parayı ödedikten sonra pişman olmayasınız. “Son pişmanlık fayda etmez.”
Ailenin yaşayacağı ev alınırken aile fertlerinin tümünün fikri alınmalıdır. Özellikle beylerin mutlaka eşlerine danışmaları lazımdır. Eşin kabul etmediği, razı olmayacağı bir ev alınmamalıdır. Zira, “Yuvayı dişi kuş yapar.”
Ev almak bir sanattır. Her ayrıntıyı ölçmek, biçmek hesaplamak gerekir.
İlan Bilgileri
Özel Kodu
1+1
Tipi
Daire
Başlığı
Daire, İstanbul / TOKİ KAYAŞEHİR 13.BÖLGEDE 1+1 48m2 SATILIK DAİRE / KAYABAŞI MAH.
Fiyatı
72.000 TL
Arz Şekli
Satılık
Şehir
İstanbul
İlçe
BAŞAKŞEHİR
Semt
TOKİ KAYAŞEHİR 13.BÖLGEDE 1+1 48m2 SATILIK DAİRE
Mahalle
KAYABAŞI MAH.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir