gelecek nesil seo öngörüleri

Google’ın yapmış olduğu güncellemelerin devamı niteliğinde olacağı kuvvetle muhtemel olan gelecek nesil seo öngörüleri bu yazımızda Seocu olarak sizlerle paylaşacak ve içeriklerinizi ne şekilde yapılandırmanız gerektiği konusunda detaylı olarak bilgi vermeye çalışacağız.

gelecek nesil seo öngörüleri

Özgün İçerik

Geçtiğimiz yıl başta olmak üzere son yıllarda Google’ın özgün içerik kavramına ne kadar önem verdiği aşikar bir konu ancak bazı içerik girdilerinin bu özgünlüğü tam olarak karşılamadığını hepimiz görüyoruz. Re-write ve spin olarak adlandırılan yazı girişleri yani yazının içerisinde eş anlamlı kelimeler kullanarak ve yerleri değiştirilerek üretilen içerikler yeni nesil SEO kriterleri arasına kopya içerik olarak alınabilir. Bunun yanı sıra yanıltıcı başlıklar ve Spam niteliği taşıyan içeriklere Google kesin bir çözüm getirebilir veya toptan bir yıkımla bu gibi sitelerin esamesini veritabanından silebilir.

Güncel Etkileşim ve Soysal Medya

Güncellik bildiğiniz gibi oldukça önemli hem Google açısından hem de kullanıcılar açısından, Google güncel siteler sayesinde mevcut veritabanını durmadan genişletiyor ve bu durum kullanıcıları Google’a bağımlı hale getirmek için yeterli bir sebep olarak görülebilir. Aynı zamanda kullanıcıların aradıklarına daha kolay ulaşmasını sağlayacak olan bu çift taraflı etkileşim, 2015 yılı ile birlikte Google’ın daha da önem vereceği konular arasında öngörülüyor.

Tabi ki bu etkileşim sadece güncellikten ibaret olmayacak Sosyal Medya dediğimiz kavram bugün milyonlarca kişiye hitap eden oldukça büyük bir deniz ve bu etkileşimi Google tarafına çekebilenler, Google tarafından mükafatlandırılabilir. Yani içeriklerin sosyal medyada aldığı tepki, popülarite paylaşım ve buna benzer değerler, sitelerin artık değerlendirilmesinde daha etkili bir role bürünebilir.

Ve Mobil

Daha önceki seo başlıklı makalelerimizde mobil uyumun trafik akışına nasıl etki ettiğini ve ne denli büyük bir potansiyelin bizleri beklediğini detaylı olarak anlatmıştık. Mobil Uyum 2015 seo öngörüleri arasında yine büyük paya sahip. Mobil kullanımı kolaylaştırıcı etkileri ile kendini hissettirecek olan 2015 SEO öngörülerinde bakalım Google nasıl adımlarla karşımıza çıkacak hep beraber göreceğiz. Seocu olarak bir sonraki yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle, bizi takip etmeye devam edin.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir