google ilk sayfada çıkmak

Bu gün Googlede ilk sayfada çıkmak diye bir terim var ki web işi ile uğraşan her kişinin mutlaka lügatinde yer etmiş bir kelimedir. Öyle ki; bu durumu zamanla kendilerine fırsat bilen kişi veya kurumlar bu durumdan rant elde eder duruma geldiler. Sanal meslek dalları oluşturdular. Peki nedir bu Google’de ilk sayfada çıkmak ? Ne için gerekli?

Google , bu gün dünya çapında en çok kullanılan arama motoru konumunda ve sürekli kendini güncelleyen bir algoritmaya sahip. Googlede ilk sayfada çıkmak , öngörü isteyen ve uzun vadeli bir iştir. Çünkü bunu yaparken uymanız gereken bazı kurallar ve sınırı çizilmiş alanlar vardır. Bu alan içerisindeki hareket hakimiyetiniz ne kadar fazla ise, ilk sıralarda sitenizin çıkması da o kadar olasıdır. Peki nedir bu sınırlı alan, hangi kurallar ile idame ettiriliyor?

Google bu kuralları belirli zaman aralıklarıyla çıkardığı güncellemeler ile belirler ve size derki:

“Sitenizi benim aracılığım ile ilk sayfalara çıkarmak istiyorsanız; mutlaka içeriğiniz özgün olmalı, kullanıcılarım, sizin sitenizde gezinirken sayfanızda kalış süreleri benim için önemli, ayrıca ben sizi denetlerken; sitenizin hızını, bant aralıklı veri akışını benim standartlarıma göre düzenlemelisiniz, yoksa ben sizi denetleyemem… bu yüzden bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir” gibi, daha matematiksel ve optimizasyon içerikli tanımlarla bunları sizlere ifade eder. Tabi bu söylediklerimiz Google isimli denizden sadece bir damla. Bu gibi yöntemlerin detaylarını bilerek uzun vadeli bir planınız varsa, mutlaka hedefinize doğal yollardan ulaşırsınız.

google 1. safada çıkmak,google ilk sayfada çıkmak,google da

Bunun yanı sıra bir de Google’de Adwords uygulaması var ki; verdiğiniz reklamlar sayesinde arama sayfası içerikleri görüntülenirken, ekranın sağında yer alan reklamlarda ücretli olarak çıkabilirsiniz. Bu uygulamanın da detaylı yönleri var ki, bilgi sahibi olmadan yapılması durumunda alınan verim büyük ölçüde etkilenecektir.

Bugün sanal ticaret dediğimiz olaya yön veren unsurlardan bir tanesi olan Google ilk sayfada yer almak potansiyel müşterileri sayfanıza çekmek demektir. Bu nedenle ilk sayfada çıkmak hem sitenizin değerini, hem de site üzerinden ulaşılacak kitleleri artırmaktadır. Tabi ki Google’de ilk sayfaya çıkmak kararlılık ve uzun vadeli planların sonucu ortaya çıkar. Bu konuda bu gün Seo Uzmanları hizmet vermekte olup bu hizmetlerden yararlanırken araştırmalarınızı detaylandırmanızı öneririz.

2 Yorum

  1. murat's Gravatar murat
    6 Aralık 2014    

    Su kacagi icin seo calismasi

  2. admin's Gravatar admin
    19 Aralık 2014    

    Şuan çalışmakta olduğum firma var konu ile ilgili farklı bir konuda yardımcı olabilirim ancak.. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir