hızlı index alma yöntemleri

İstanbul Seocu olarak bu yazımızda önemli bir kavramdan hızlı index alma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bu yöntemlerle index alma katsayılarınızı artırabilir ve güncellik adına etki-tepki mekanizmaları hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. SEO parçalarından olan index ile ilgili yazımıza sözü daha fazla uzatmadan geçelim isterseniz.

Detaylara inmeden önce şu açıklamayı yapmakta fayda var, sitenize girdiğiniz içerik aralığı Google tarafından algılanmakta ve buna göre ziyaret yapılandırmaları gerçekleştirilmektedir. Yani sitenizde içerik girişi 1 gün aralıkla yapılıyorsa bu Google tarafından bu süre aralıklarında gerçekleşir, dolayısı ile bu süreyi aşağı çekmede etkili olacak yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Ping Sitelerinin İndex Hızı Üzerindeki Etkisi

Bu sitelerin amacı arama motorlarına yeni yayınlanan yazıların verilerini göndermektir. Eğer kullandığınız sistemler bunu desteklemiyorsa bunun elle yapılması index hızınızın artmasını sağlayacaktır.

Sitemap Oluşumu

Sitemap eklentisi kullanmak index hızı üzerinde oldukça büyük etkiye sahiptir. Bu eklenti sitenize eklenen her yeni linkin arama motorları tarafından algılanmasına yardım eder.

Yorum Etkisi

Yorum alan yazılar aynı zamanda güncellenen yazılardır ki, yazıya eklenen yorum sayına, aralığına bağlı olarak botların yazıyı tekrar görmesine yol açacaktır. Yazılara yapılan yorumlar index hızının artmasında etkili bir yöntemdir.

Güncel Site Etkisi

Güncel olan forumlar ve bloglarda yapacağını yorumlar, sitenizin buralarda çeşitli yollar ile belirtilmesi yine aynı şekilde botları sitenize yönlendirecektir. Dolayısı ile güncel sayfaları takip edip ilgili konularda yönlendirme yapmak, index hızına etki edecektir.

Sidebar Etkisi

Google botlarının algı alanında olan sidebar, siteye ait son yazıların indexlenmesinde oldukça etkilidir. Son konuların burada gösterilmesi botların dikkatini çekecektir.

Güncel Bir Anasayfa Daima Daha Hızlı İndex Alır

Güncel bir anasayfaya sahip olduğunu zaman farkedilebilirlik sürenizi oldukça aşağılara çekersiniz bunun için anasayfanızı güncel tutabilirsiniz. Bunu, yorumları, rastgele yazıları anasayfada göstererek başlayabilirsiniz.

İstanbul Seocu olarak bir konumuzu daha burada sonlandırıyoruz. Unutmayın, hızlı bir index aynı zamanda içerik hırsızlığının önüne geçmek ve trafik akışının daha kısa aralıklara çekilmesi demektir. İstanbul Seocu olarak bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir