kurumsal seo

Öncelikle Kurumsal Seo‘nun ne demek olduğunu açıklayalım. Bir çok platformda bu kavramın defalarca tanımı yapılmış olsa da, en basite indirgeyerek anlatmaya çalışalım; kurumsal esaslı firmaların web ürünlerini arama motorlarına optimizme ederek sıralamada üst konumlara getirmeyi amaçlayan seo çalışmalarının geneline verilen isimdir. Bunu bankaların veya devlet kurumlarının bireysel ve kurumsal hizmetleri gibi düşünmemiz bu konuyu anlamamıza daha yardımcı olacaktır.

Farklı Çalışma Yöntemleri

kurumsal seoSeo hizmeti veren bir çok oluşumun; bireysel ve kurumsal çalışma stratejileri farklılık göstermektedir. Olması gereken çalışma yöntemi de bu şekilde olmalıdır. Aksi durumda bireysel bir seo çalışması ile, kurumsal bir seo çalışmasının ayırt edilemeyişi, uzun vadede sorunlara neden olacağı gibi sonuç almayı da imkansız bir duruma getirecektir. Keza Google’nin bu durumu ayırt edebilen algoritmaları, bu ayrımın oluşmasını sağlayan en büyük etkendir. Ayrıca kurumların seo çalışmaları daha detay gerektiren büyük kapsamlı işlerdir. Bu alanda oluşan rekabet sıralamada üst noktalara gelmeyi daha da zorlaştırmaktadır. Yapılacak kelime çalışmaları, site düzenlemeleri, müşteri bazlı çalışmalar, Google veritabanı bilgileri ve buna yönelik atılacak adımların planlanması, küçük ve büyük ölçekli işlerde farklı formlarda düzenlenmeli ve buna yönelik çalışmalar yapılmalıdır.
Bu çalışmalar haftalık, aylık ve yıllık bir plan dahilinde yapılarak kurumların bilgilendirmesi hedeflenen ile gelinen noktaların arasında ki farklar göz önüne serilmelidir. Tabi ki kurumsal seo çalışmalarını yapan oluşumların kadro genişliği, tecrübesi, bilgi birikimleri ve profesyonel çalışma şekillerinin, bunlar üzerinde büyük ölçekli etkisi vardır. Bunları kurumsal bir seo çalışmasını oluşturan zincirlerin parçası gibi düşünmek daha doğru olur.
Kurumsal bir seo çalışması yapılırken uzmanlık atfeden oluşumların;
Planları, stratejileri, farkındalıkları, profesyonellikleri, çalışma şekilleri, legal duruşları, öngörüleri ve rekabet anlayışları yapılacak olan kurumsal seo çalışmalarında aranacak özelliklerin sadece bir kısmını oluşturur. Bunların hepsi ayrı başlıklar altında detaylandırılabileceği gibi, sözleşme kapsamında müşteri odaklı çalışıp çalışmadıkları da sorgulanmalıdır.Başta da değindiğimiz gibi kurumsal seo çalışmaları, bireysel seo çalışmalarından fark gözetmeksizin yapılırsa, alınacak sonuçlar iki tarafı da memnun etmeyecek nitelikte olacaktır.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir