seo için ilk basamak çalışma başlangıcı

Seo için ilk basamak çalışma başlanıgıcı nasıl olmalıdır ? İlk olarak anahtar kelimeleri belirlemek gerekli yani hangi sektörde boy gösteriyorsanız o sektörde müşterilerin sizleri ne şekilde arıyor olmasına anahtar kelime denir.

Örnek verecek olursak karnımız acıktı canımız lahmacun çekti ama evde lahmacuncu telefonu yok googleye ne yazabiliriz ? lahmacuncu mu elbette ana anahtar kelime lahmacuncu olacaktır ancak firmanız nerede yer alıyorsa yanına mutlaka o bölge eklenmelidir ” beşiktaş lahmacuncu ” gibi tabiki bunun varyosyonları var beşiktaş lahmacuncu telefonu , x marka lahmacun beşiktaş gibi aramalar yapılabilir.

Durum analizi

Sektördeki konumumuz nedir ? seo anlamında elbette en yukarılarda olmak isteriz hedef belli ancak durum analizi yapmak ve rakiplerimizin içinde nerde olduğumuzu bilmek çalışma başlangıcının ilk basamaklarındandır.

seo iççin durum analizi

Şirket yetkililieri ile yapılan görüşmelerde seocu atacağı ilk adımları ve yol haritasını daha net belirlemektedir. İç analiz bittikten sonra dış analiz yapılmalıdır. Dış analiz rakiplerin konumları karları ve reklam giderlerine kadar her şey araştırılmalıdır. Örnek olarak servis sektöründe hizmet veren bir firma ile çalışma yapılıyorsa rakipler kaç adet servisle hizmet veriyor , servis bölgeleri neresidir , çalışanların eğitim durumu , iş alımında telefona bakan kişiye kadar herşey araştırılmalı buna kopya çekmek demek yanlış olur basamak olarak kullanmak ve durum değerlendirmesi yapmak seo başlangıcı için önemldir.

Seo için ilk basamak  çalışma başlangıcı nasıl yapılmalı konusunda birazda olsun ışık tuttuğumuzu düşünüyorum. İlk önce yapmak istiyoruz daha sonra ona uygun bir yol çiziyoruz rakip analizi yapmanın amacı yolumuzda ne tür zorluklar olduğunu bilmek ve bu zorlukları atlatacak şekilde daha kaliteli çalışmalar yapmak gerekmektedir.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir