seo penceresinden yerel aramalar

Yerel SEO bilindiği üzere birçok firmanın rekabet anlamında birbirleri ile kıyasıya tutuştuğu bir kulvar ve bu anlamda MOZ kaynaklı yapılan anketleri İstanbul Seocu olarak daha net fikirler elde etmeniz amacıyla sizlere sunuyoruz. Öncelikle ankete kısaca değinelim, hangi algılar yükselişte, hangileri düşüşte bunlara bakalım bundan sonra ise bu anketi lehimize nasıl çevirebiliriz buradaki bilgilerden kendimize nasıl bir SEO yol haritası çıkartabiliriz onlara değinelim.

seo penceresinden yerel aramalar

Ankette Öne Çıkan Gözlemler

• Pigeon güncellemesi ile Amerika dışında bulunan işletmeler anahtar kelimelere yönelik vurgularda daha belirleyici oldular.
• Davranışsal sinyallerin artan etkisi
• Bölgesel arama sonuçlarının etkinleştirilmesi ve buna bağlı yönlendirmeler bu yılın en belirgin gözlemleri arasında.

Seo Yol Haritası

Rakipler için bakıldığında mevcut müşteri potansiyeli oluşturan kullanıcıların hangi konumda oldukları ve aradıkları şeylerin site tıklamaları ile kıyas edilmesi bu anlamda teşvik edici olarak kabul edilebilir. Yani sıfırdan bu işe girecekler için SEO adına bir yol haritası oluşturmada etkileyici bir faktör olarak kabul edilebilecek bu durum, rakiplerine göre gelen tıklamaları baz alarak, kendinizi sıfırdan inşa veya revize şansı tanıyor.

Bölgesel aramalarda arama sonuçlarına yakın olarak nitelendirilen kelime öbeklerinin serp sonuçlarındaki yansımaları kullanıcılardan olumlu tepkiler almıştı. Ancak bunu SEO kanalları ile anahtar bazlı kelimelere dökülürken yapılan teknik hatalar alınan sonuçların verimliliğini büyük ölçüde etkileyecektir. Arama sonuçlarında dar bir alana sığdırılmaya çalışılan bu optimizasyon aslında gelecek nesil e-ticaret anlayışının mihenk taşı konumunda. Buna göre oluşturulacak bölgesel rekabet, sanal ortamda küçük ölçekli sitelerinde varlığının gelişmesinde katkıda bulacak.

İstanbul Seocu olarak projelerinizi bir adım öne taşımak ve sitenize değer katmak için, rakiplerinizden bir adım önde yer almak için SEO çalışmalarımıza kulak verebilir ve projelerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu anlamda SEO çalışmalarımız hakkında bilgi almak için sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. İstanbul Seocu olarak bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir