SEO Title Description ve URL Yapılandırmalı

İstanbul Seocu olarak içeriklerinizi farklılık yakalamanızı sağlayacak SEO Title , URL ve SEO Description kavramlarından bahsedeceğiz. İleriye dönük yapmış olduğunuz yatırımları ne şekilde manipüle ederseniz bunlardan maksimum oranda fayda sağlayabilirsiniz bunları inceleyeceğiz.

Öncelikle bu kavramları SERP sonuçlarında ne şekilde görüyoruz bunu bir görsel ile açıklamaya çalışalım.

SEO Title Description ve URL Yapılandırmalı
Görmüş olduğunuz üzere SEO Title (Başlık), URL yapısı ve SEO Description (Açıklama), kullanıcıyı etkileyebilmenin yegane yolu, çünkü tüm tanıtımınız ve anlatmak istedikleriniz belirli karakter aralıklarında burada gösterilecek ve bizde bunu en iyi ne şekilde manipüle ederiz ona değineceğiz.

SEO Title Yapısı

Atacağımız başlığın SEO uyumlu olması oldukça önemli, anahtar kelimenin başlıkta geçirilmesi ve 66 karakter sınırında, ilgi uyandırıcı, spam kokmayan, değişik arama sonuçlarında çıkabilecek varsayımlar düşünülerek atılmalıdır.

SEO URL Yapısı

Google’ın komplike oluşumları sevmediğini artık hemen hemen her webmaster veya her SEO işi ile uzaktan, yakından uğraşan kişi biliyor. Google’ın istediği açık, net, kolay anlaşılabilir ve düzgün bir yapılanma bu yüzden URL yapılandırmaları çok önemli.

istanbulseocu.com/kurumsal/page?1234556_id=222 şeklinde bir url yapılandırması SEO açısından uygun değildir. bunun yerine istanbulseocu.com/kurumsal/seo yapılandırılacak bir url yapısı Google nezdinde olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olacaktır.

SEO Description Ne Şekilde Yapılandırılmalı

Daha önceki yazılarımızda yüzeysel olarak Açıklama kısmının ne şekilde manipüle edilmesinden bahsetmiştik, burada dikkat edeceğimiz en önemli nokta yazının anahtar kelime ile başlaması veya en azından 154 karakter sınırı içerisinde anahtar kelimenin kullanılması. Ayrıca burada kullanıcıyı başlıktan sonra etkileyebileceğimiz en önemli yer olan açıklama kısmı özgün ilgi çekici ve kullanıcının aradığı şeyi burada bulabileceğine ikna edici olmalıdır. Bu alanda Spam yapmayı aklınızdan bile geçirmeyin.

Seocu olarak, SEO description, URL ve SEO Title oluşumlarını yüzeysel olarak anlatmaya çalıştık, diğer başlıklarımızdan SEO ile ilgili tüm yazılarımızı takip edebilir ve yaptıracağınız SEO çalışmalarınızla sitenizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. İstanbul Seocu olarak, yaptıracağınız ve etki göstermeyen tüm SEO çalışmalarında ücretiniz iade edilecektir.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir