seo ve etiket girişi

İstanbul Seocu olarak önemli bir konu ile yine sizlerle birlikteyiz. Etiket girişlerinin ne şekilde olması gerektiğini, doğru etiket girişi , etki mekanizması gibi konuları inceleyeceğimiz bu yazımızda birçok faydalı detay bulabilirsiniz.

Etiketler her ne kadar Google nezdinde eski önemini yitirse de hala doğru olarak şekillendirildiklerinde SEO açısından etkili olabilmektedir. Bu yüzden bunları doğru ve yanlış kullandığımızda ne gibi etkileri oluyor gelin yakından bakalım.

Doğru Kullanıldığındaki Etkileri

Yazı ile ilişkili etiketler yazının index aldığında daha üst sıralarda tutunmasına yardımcı olur.Ön plana çıkarılacak kelimeler ile uyumlu olduğu taktirde SERP sonuçlarına etki edecektir. Anahtar kelimeler ile ilişkilendirildiğinde etki alanı genişletecektir.

Yanlış Kullanıldığındaki Etkileri

 • SEO kalitesini düşürür.
  Google tarafından Spam olarak algılanabilir

Ne Şekilde Kullanılmalı?

Öncelikle etiketler yazıda en çok kullanılan kelimeler üzerine inşa edilmelidir. Önce çıkarılacak kelimeler ile ilişkili olduğunda SEO kalitesini artıracaktır. Bunun yanı sıra en çok yapılan yanlışlardan bir tanesi girilen etiket sayısı ve uzunluğudur. Etiket alanına destan yazmayın, 2 kelimeden oluşan veya tek kelimelik açıklayıcı etiket kullanımı idealdir.

 • 100 kelimelik bir yazı için: 2-3-4
  200 kelimelik bir yazı için: 3-4-5
  300 kelimelik bir yazı için: 4-5-6
  400 kelimelik bir yazı için: 5-6-7
  500 kelimelik bir yazı için: 7-8-9 aralıklarında etiket kullanımı ideal olacaktır.

Gördüğünüz üzere kelime sayısı artıkça bu oranda artıracağınız etiket girişi SEO kalitesini artıracaktır. Günümüzdeki içerik ideal içerik girişleri 200 ila 300 kelime arasında değiştiği için bu oranın 3-4-5 sınırında tutulması faydalı olacaktır.

İstanbul Seocu olarak gözlem dahilinde olan bir konu hakkında daha bilgi verelim. İçerik içinde olmayan kelimelerin etiket olarak kullanılması SEO kalitesini düşürecektir, bu noktaya dikkat etmekte fayda var. Bunun dışında yukarıda belirttiğimiz şekilde yapacağınız etiket girişleri ile olumlu sonuçlar aldığınızı sizlerde görecekseniz.

İstanbul Seocu olarak bir yazımızı daha burada sonlandırıyor ve SEO çalışmalarımızdan yararlanmak için sitemiz üzerinden bizlere ulaşabileceğinizi hatırlıyoruz. Seocu olarak bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir