yeni bir sitenin izleyeceği seo haritası

İstanbul Seocu olarak birçok yeni oluşumu ilgilendiren bir konu ile tekrar sizlerleyiz. Bu yazımızda ele alacağımız konu olan yeni sitelerin SEO haritalarında izleyeceği yollar hakkında yönlendirmelerde bulunarak, hangi yolun nereye çıkacağı konusunda bilgiler vermeye çalışacağız.

seo haritasıKafanızda bir projeniz var ve buna kimlik kazandırmak istiyorsunuz tüm hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra sitenizi açtınız ancak belirli bir trafik akışı sağlamak için ilk önce nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız yazımızı dikkatle okumanızı öneriyoruz. Başlıklar halinde yeni bir sitenin izleyeceği seo haritası sizler için çıkarttık.

Sosyal Medya

İlk atacağınız adım sosyal medya olmalıdır, buradaki kitle diğer yöntemlerle elde edeceğiniz trafik akışları ile kıyaslandığında en kolay ulaşılabilir kesim olarak görünüyor. Çünkü yapacağınız sunum/içeriklerin sosyal medya entegrasyonu size net bir trafik akışı sağlayacak ve Google’ın son dönemde bu alanda yaptığı çalışmalar göz önünde bulundurulduğunda SEO açısından oldukça tatmin edici sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Burada kazanacağınız her yorum ve beğenin size itibar, hit ve sıralamada yükseliş olarak geri döneceğini unutmayın.

Backlink Tehlikeli Uzak Durun

Bu anlamda yine ilk olarak yapmamanız gereken şeyler arasında backlink olayına girmemenizi öneriyoruz, çoğu kez belirttiğimiz üzere backlink etkisi SEO açısından oldukça önemlidir ancak bunun yeni siteler için faydalı olabileceği konusunda yapılan çalışmalar çoğu zaman Google Politikalarına takıldığı gözlemlenmiştir. Bu yüzden ilk yapmayacağınız şey yeni bir sitede backlink çalışmaları olmalıdır. Bunun yerine tanıtım yazıları ile sitenize yönlendirmeler yapabilirsiniz, son dönemlerde oldukça etkili bir yöntem olan tanıtım yazıları bu açığın kapatılması adına etkili bir alternatif olduğu söylenebilir.

Özgün Güncelliği Kaybetmeyin

Projelerinizi şekillendireceğiniz sunumlarda özgünlük ve güncellik kavramlarını yitirmeden gerçekleştirmeye çalışın. Düzenli yapacağınız içerik girişleri ile hem sosyal medya ayağını hem de anahtar kelime odaklı SEO çalışmalarında ciddi anlamda mesafe alabilir ve ilk sıralara yükselebilirsiniz. Bunun birçok örneği mevcuttur. Bu yüzden güncellik ve özgünlük kavramlarına dikkat etmeniz gerekiyor.

İstanbul Seocu ile yaptıracağınız SEO çalışmalarında sitelerinizi üst sıralara taşıyabilir ve projelerine değer katabilirsiniz. İstanbul Seocu olarak bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir